KONFERENCJE

Comięsięczne konferencje głosi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

 

„To ważne rozróżnienie: my wiemy, czego chcemy, ale Bóg wie, czego nam potrzeba. Na modlitwie chodzi o to, żebym został przekonany przez Pana Boga, że to On ma rację. Żebym uzgodnił moją wolę z Bożą wolą i mógł pójść za tym, co Bóg wymyślił o moim życiu.”

„Jeśli chcesz podjąć decyzję, dokonać właściwego wyboru, to emocje, które są w tobie, trzeba rozpoznać, ponazywać i uspokoić, żeby nie kierować się nimi w wyborze. One często mogą nas zwieść i nam przeszkodzić.”

„Rabini mówią, że Pismo Święte rozpoczyna się od litery «bet», która znaczy «dom». Otwieram Pismo Święte i pierwsza litera Słowa Bożego mówi mi: «Wchodzisz do Bożego domu». Bóg mówi: «Jesteś w moim domu, zapraszam Cię do tego miejsca, gdzie Ja mówię. To jest także Twój dom».

Wielu z nas w taki sposób patrzy na Boga – myślimy, że jest twardy, surowy, że Jego pomysł na nasze życie będzie straszny. Boimy się, że jeśli zaprosimy Go do naszego życia i poprosimy, żeby objawił nam Swoje marzenie o nim, to będzie to wielki trud i uciemiężenie. Ktoś powiedział, że Pan Bóg mógłby nam wytoczyć proces o zniesławienie – tak dziwnie o Nim myślimy, tak dziwne i fałszywe opinie nosimy w naszym sercu na temat Pana Boga.”


„Nie jesteśmy szczęśliwi, bo często planujemy i wybieramy coś, co już znamy. Doświadczyliśmy już różnych porażek w naszym życiu, nie chcemy być rozczarowani, więc planujemy asekuracyjnie, na miarę naszych lęków. Tymczasem Bóg zna nasze serce i wpisał w nie marzenia nieskończone…”