07 KWIETNIA 2021 | środa

„Józefie”

(Mt 1,20)

Św. Józef – człowiek, który słyszy wezwanie po imieniu. Patron tych, którzy chcą nauczyć się słuchać. Opiekun tych, którzy potrafią milczeć.

Kiedy milczy ma możliwość usłyszeć więcej. Usłyszeć więcej niż podpowiadają własne myśli.

Na chwilę odłóż troski i sprawy, które Cię ogarniają. Nie odkładaj ich gdziekolwiek. Połóż na Sercu Boga. I słuchaj. Bądź oczekujący i cierpliwy. Słyszysz, jak bije Twoje serce? W tym rytmie Bóg Ciebie wybiera. Po imieniu.

Kiedy dziecko przychodzi na świat, to długo pamięta rytm bicia serca swojej mamy. Tym bardziej Bóg doskonale zna rytm bicia Twojego serca.

Czyż nasze serce nie płonęło w nas, gdy z nami rozmawiał w drodze…?” (Łk 24,32)

Jak usłyszeć Bożą wolę? Jak uspokoić myśli? Milczeć, to nie tylko siedzieć cicho. To przysiąść przy Jezusie. W niebie duszy. Planować wspólne chwile. Czekać na nie.

Znalezienie ciszy w sobie i nasłuchiwanie Boga to jak zdobywanie niezdobytych szczytów. To jak wędrówka na własne K2.

„Słuchaj” (Mk12, 29)

Może usłyszysz o całkiem nowym zadaniu? A może o nowym blasku codziennie wykonywanej czynności?


Zadanie: W ciągu tygodnia znajdź 5 minut ciszy. Połóż rękę na pulsie i pomyśl, że w tym rytmie Bóg mówi do Ciebie – kocham Cię, kocham Cię, kocham Cię… Po imieniu.

Pomyśl czule o dobrych cechach Twoich bliskich.


Niech każdego dnia towarzyszy Ci krótka modlitwa:


W świętym Józefie, który potrafi słuchać, bądź uwielbiony, Jezu!


Witaj, opiekunie Odkupiciela, i oblubieńcze Marii Dziewicy. Tobie Bóg powierzył swojego Syna; tobie zaufała Maryja; z tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła. Amen.