Tydzień 8

 „A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo”(Mt 1, 22)

Św. Józef – uważny na Słowo. Patron gotowych słuchać. Opiekun ziaren słów Bożych w naszym życiu.

„Miałam 19 lat. Matura. Własne plany. Wybrany kierunek studiów. Biblia mało znana. I jedno z zaciekawienia przeczytane zdanie – «odtąd ludzi będziesz łowił» (Łk 5, 10). Serce nie zadrżało. «To nie do mnie» – pomyślałam. Jednak zaczęły się niespokojne sny. A potem zmiana życia, która trwa. Do dziś. Z pogodą zmienną. A jednak z niebem w duszy. Dzięki Temu, który wypowiedział wtedy te słowa do mnie. Niegotowej, niespodziewającej się…” *

„działa słowo Boże (…) w głąb przenika” (Hbr 4, 12)

Czy masz swoje ulubione Słowo, które powraca do Ciebie? Słowo otrzymane w szczególnym momencie. Podarowane. Przesłane w SMS-ie.

Czy miałeś swój dzień ze Słowem? Poczułeś, że Bóg zwraca się tylko do Ciebie? Czy była taka chwila, kiedy pod wpływem Słowa zmieniłeś wcześniej ustalone plany? Czy zdarzyło się, że Słowo przyniosło ci ukojenie w smutku, rozwiązanie w nierozwiązywalnej po ludzku sprawie?

A może jeszcze czekasz na Słowo? Czekać – to już słuchać! Bóg mówi przez całe nasze życie.

„Już stoją nasze stopy w twoich bramach”(Ps 122, 2)

„Panie przebij się przez ścianę mojego serca i powiedz Słowo za którym pójdę, jeśli chcesz to mnie wcześniej uśpij, aby hałas świata nie przeszkadzał Twojemu głosowi, bym jak wpatrzone w Ojca dziecko wysłuchał z uwagą słów Twoich, a później nie stawiając Ci żadnych warunków, jak św. Józef wypełnił każde z Twych słów. Panie pragnę pozwolić Ci mówić. Usuń wszelkie przeszkody, które są we mnie. Bym w pełni zgadzał się na Twój plan na moje życie.” **

* świadectwo kobiety w średnim wieku

** modlitwa mężczyzny w średnim wieku


Zadanie: Przepisz do zeszytu ulubiony cytat z Pisma Św., ważne dla Ciebie Słowo. Podziękuj za nie.


Niech każdego dnia towarzyszy Ci krótka modlitwa:

W świętym Józefie, idącym za Słowem Bożym, bądź uwielbiony, Jezu!


Witaj, opiekunie Odkupiciela, i oblubieńcze Marii Dziewicy. Tobie Bóg powierzył swojego Syna; tobie zaufała Maryja; z tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła. Amen.